CHCI SCHŮZKU

Měření a sport

Co mají společného IQHUBS s.r.o. a Boston Bruins?

Dvě věci určitě – zaprvé – v obou týmech je dost šikovných českých ručiček a hlaviček😉

A zadruhé – oba týmy měří a ví proč. My se tím v IQHUBS zabýváme profesionálně a měření poskytujeme svým zákazníkům. V Bruins, ale i v dalších klubech NHL, ve fotbale, basketbalu, UFC – vlastně kdekoliv ve sportovním byznysu se měří už dávno. Hodně a v podstatě cokoliv. A není to je kvůli atraktivnosti pro diváky – to je příjemný vedlejší produkt. V zásadě se s měřením ve sportu začalo kvůli zvyšování výkonnosti. Skvělá shoda s výrobou, že?

V boxu a bojových sportech je počet úderů důležitý i pro rozhodčí. Nedá se už tak lehce zvrátit výsledek zápasu – čísla mluví jasně. V UFC a MMA obecně je základ měřit počet signifikantních úderů a pokusů o ně. A taky počet strhů a pokusů o ně. No a jako fotbalista už si dneska nedokážu představit fotbalové přenosy bez statistik o držení míče, počtu střel na i mimo bránu a dalších. Skvělé je vědět kolik který hráč naběhal během utkání kilometrů. Když mu trenér chce po zápase říct, že se moc nehýbal, má dneska i neprůstřelný čísla.

Klasická hokejová statistika obsahuje góly, nahrávky, body, plus – mínus body. Jednotliví hráči jsou ale měřeni ve spoustě dalších kritérií. Proč? Protože je to profesionální, chytré a hlavně – vyplácí se to. Opravdu se do měření neinvestuje jen z rozmaru. Je to klasická investice. A ta se vyplácí. Dříve nebo později.

Sport je miliardový byznys. Nejúspěšnější kluby (všimněte si, že hokejisti už jim neřeknou jinak, než “organizace”) jsou vedeny jako top korporace a vydělávají často i víc. Dělají spousty věcí stejně – najímají schopné manažery. Mají skvělé PR a marketing. Investují do technologií. Velmi často monitorujících výkon…

Pokud myslíte svou výrobní společnost vážně, je načase, abyste se ozvali nám – IQHBruins🏒📈
Některé naše statistiky

  • držení dat – 100%
  • dostupnost dat – 100%
  • srozumitelnost dat – 100% … a takhle bych mohl pokračovat dál a dál…
  • nasazení pro zákazníka – 100%
  • nevyhovění zákazníkovi – 0%

Měřte, i když nesportujete. Nebo měřte, sportujte a to sportování už měřit nemusíte. Nebo měřte všechno, nic tím nezkazíte.

Ať se daří!